Tipy na výlet

Sportovní střediska

Sport

V obci Merklín se nachází koupaliště s průtokovou vodou, cyklistická stezka, tenisové kurty, hřiště na volejbal, plážový volejbal, hřiště s umělým povrchem na malou kopanou, tenis, basketbal či házenou.
Pro zimní sportovní vyžití je k dispozici lyžařský vlek s večerním lyžováním. Po hřebenech Krušných hor jsou vedeny značené a upravované běžecké tratě.
15 km severně se nachází horské středisko Boží Dar, které má zimní podmínky i pro náročné lyžaře. V Merklíně, stejně jako na Božím Daru se v zimních měsících konají lyžařské kurzy pro děti i pro dospělé.

Zajímavosti a sportovní vyžití v okolí:
Bowling Ostrov - 8 km
Plavecký bazén Potůčky - 17 km
Lyžařské sjezdovky Klínovec - 18 km
Lyžařské sjezdovky Boží Dar - 15 km
Vlčí jámy Horní Blatná - 10 km

Turistika

Historie

Horská naučná stezka - Merklín. Na výlet se můžete vydat na stezku, která vám nabídne plno zážitků a dobrodružství v kouzelném prostředí tzv. Kaffských hor. Objevíte tajemné rozvaliny zaniklých osad, potěšíte se vyhlídkami na panorama hor a vrchů, přejdete horské louky i tichá lesní zákoutí - nejzajímavější místa jsou značena informačními tabulemi. Z obce Merklín je dostupný hraniční přechod do SRN na Božím Daru a nově také hraniční přechod Potůčky-Johanngeorgenstadt.

Kultura

Festival

Merklín je vzdálen zhruba 17 km od lázeňského města Karlovy Vary. Karlovy Vary jsou z Merklína dosažitelné místní autobusovou a železniční dopravou.V Karlových Varech je mnoho možností jak strávit volný čas. Karlovarské divadlo, kina, každý rok se koná Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.

Historie obce Merklín

Historie

První zmínky o obci Merklín jsou z roku 1272.

českyčesky germandeutsch englishenglish
Mapa webu | Partneři

© Copyright Ubytování Krušné hory 2006-2024